1 komentarz

Marzysz o tym, żeby je odświeżyć, ale nie masz na to pomysłu? Wydaje ci się, że nic już mu nie pomoże, że chyba trzeba byłoby pomyśleć nad tym, żeby kiedyś kupić nowe, kiedy spoglądasz na swoje meble zakupione ponad dekadę temu? Spokojnie, pomożemy ci znaleźć na to radę!

remonty


Przede wszystkim pomyśl o tym czy potrzebujesz jakichś zmian w aranżacji mieszkania. Może niektóre ściany są zbędne i należałoby je przesunąć, może dzieci wyprowadziły się już z domu i tak naprawdę dużo zyskalibyście na przerobieniu ich małych pokoi na jeden duży gabinet. Często taka przestrzeń bardzo zyskuje i nagle własne miejsce zamieszkania zdaje się rosnąć nawet kilka razy. Pozwoli to tez na uzyskanie lepszego oświetlenia, być może nagle otworzy się dostęp do południowego światła, co jeszcze bardziej sprawi wrażenie przestronności.

Odświeżanie ścian metodą natryskową

Jeśli chodzi o pozorne zwiększanie metrażu, z pomocą przyjdzie zmiana barwy wnętrz. Polecamy używać kolorów jasnych i raczej pasteli, chociaż ostatnio w modzie są jaskrawe akcenty - jedna ściana o barwie przyjemnej ochry czy dominanta w postaci neonowych, żółtych poduszek może sprawić, iż będziecie mieli wrażenie znalezienia się w zupełnie innym miejscu niż przedtem. Jeśli konieczne będzie odświeżenie ścian z pomocą przyjdzie nowoczesna metoda malowania natryskowego. Polega ona na tym, że farba rozpylana jest pod dużym ciśnieniem na ścianę lub inna przygotowaną powierzchnię. W ten sposób można pokryć również meble. Jeśli wcześniej zewsząd otaczała cię biel, a meble były pokryte drewnopodobną okładziną o barwie orzecha, zyska ono zupełnie inny wygląd po zmianie na wrzosowe tynki i wyposażenie w jasnym błękicie. Sposób ten jest szybki i zupełnie nowofalowy. Nie są to jednak jedyne zalety malowania natryskowego. Dzięki niemu powierzchnie można wykończyć bardzo szybko i sprawnie, a jak wiemy - czas to pieniądz. Oszczędność farby również jest dosyć duża w porównaniu z tradycyjnymi technikami, więc wzbogaci się na nim nasz portfel. Ze względu na precyzję metoda ta stosowana jest również przy malowaniu karoserii aut, ogrodzeń, elementów małej architektury, więc kupno sprężarki na pewno nie będzie decyzją, która ugodzi w wasze gospodarstwo domowe.

Przy odnawianiu mieszkania pomyślcie również o wymianie na nowe detali. Świeżo kupione zasłony w jadalni czy sztućce zaprojektowane według najnowocześniejszych zasad mogą być strzałem w dziesiątkę.

malowanie natryskowe


Swój własny kąt można zatem odnowić przy użyciu niewielkich środków i w sposób jaki marzymy. Malowanie natryskowe, wymiana detali lub korekcja ścian dadzą niezrównane rezultaty.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tomek · 3 miesięcy temu
    Czasami warto jest zmienić coś w swoim otoczeniu i je odświeżyć. Wnętrze potrafi wyglądać całkiem inaczej po wprowadzeniu nawet kilku zmian. Nie trzeba od razu wyburzać ścian, żeby osiągnąć efekt świeżości! Wystarczy na przykład zmiana ułożenia mebli 😁