Dodaj komentarz
Remont mieszkania wielokrotnie wiąże się z dylematem: a co zrobić z meblami? Zdarza się, że remont jest pretekstem do całkowitej wymiany wystroju, a co za tym idzie - wymiany mebli na nowe. Czasem jednak wartość sentymentalna lub użytkowa jest na tyle duża, że nie chcemy się rozstać z naszym ulubieńcem. Często takim ulubieńcem jest wygodny fotel, który od lat stoi w mieszkaniu i przywołuje z pamięci przeczytane książki. Zdarza się, że idealnie wpisująca się w wymiar kanapa zostanie zniszczona przez naszego pupila lub po prostu przestaje pasować do nowego wnętrza. W takiej sytuacji warto odnowić zniszczoną kanapę lub fotel i tchnąć w nie drugie życie.

Sofa odnowiona przez Robson Tapicer Wrocław

Druga szansa dla naszego mebla

Renowacja mebli nie jest łatwa, szczególnie jeśli nie mamy z tym do czynienia na co dzień. Poza znajomością technik renowacji, konieczne jest posiadanie podstawowych narzędzi i materiałów. Jeśli prace manualne nie są nasza mocną stroną, warto skorzystać z usług tapicera. W takiej sytuacji naszym głównym zadaniem jako właściciela mebla jest wybór odpowiedniej tkaniny, która z jednej strony będzie pasowała do naszego wnętrza, a z drugiej będzie praktyczna z punktu widzenia utrzymania jej w czystości. Specjaliści tacy jak Robson Tapicer z Wrocławia w związku z posiadanym doświadczeniem chętnie podpowiedzą, czy dana tkanina będzie wyglądać dobrze oraz jak trwała będzie, dlatego warto zasięgnąć takiej rady.

Jakie obicie wybrać?

Wybierając tkaninę do mieszkania, w którym są dzieci warto wybrać tkaniny wodoodporne i łatwo czyszczące. Dzięki nim rozlany sok czy przypadkiem rozgnieciona malina nie będzie stwarzała większego problemu. Przy wyborze tkaniny należy kierować się własnym gustem, nie zapominając jednak o podstawowych zasadach aranżacji wnętrz. W małych pomieszczeniach zdecydowanie bardziej sprawdzą się tkaniny jasne, w drobne wzory. Klasyczne szarości oraz beże są uniwersalne i pasują do wielu aranżacji. Nowe wnętrze otrzymamy przez zmianę koloru ścian lub dodatków, a kanapa lub fotel dzięki stonowanej kolorystyce dopasuje się do reszty. Warto też pamiętać, że sofa jest często centralnym miejscem w naszym salonie i jej wygląd może stanowić o charakterze całego wnętrza, które w dużym stopniu odzwierciedla charakter właściciela. Wybór ciekawego wzoru lub mocnej kolorystyki spowoduje, że nasze wnętrze od razu zyska niepowtarzalnego charakteru.

Samodzielna renowacja

Jeśli jednak całkowita renowacja w postaci usług tapicera jest niemożliwa ze względów finansowych, czasowych czy organizacyjnych warto odnowić zniszczoną kanapę lub fotel na własną rękę. W ofercie sklepów coraz częściej można kupić pokrowce na sofy, które w kilka minut „odmłodzą” nasz stary mebel. Jeśli trudno dopasować wymiar pokrowca można przykryć sofę narzutą. Przykryje ona zniszczoną tapicerkę i w łatwy sposób zmieni wygląd naszej sofy. Zdecydowanie bardzo dużo możliwości aranżacyjnych dają poduszki, których różnorodność i wielość wzorów pozwala zrealizować właściwie każdą fantazję projektanta wnętrz. Jeśli szykujesz więc remont salonu, skorzystaj ze wskazówek i do dzieła!
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.