2 koment.

Wymiana okien może poprawić wygląd naszego domu, zapewnić właściwą wentylację jego wnętrza oraz przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie (specjaliści szacują, że przez nieszczelną stolarkę może uchodzić nawet 30% ciepła). Wielu mieszkańców Nowego Sącza zastanawia się jednak nad kosztem takiej inwestycji. W naszym artykule postaramy się przybliżyć to zagadnienie.

Jakie są najlepsze firmy wymieniające okna w Nowym Sączu?

Od czego zależy efekt wymiany okien?

Efekty, jakie przyniesie wymiana okien, uzależnione są przede wszystkim od fachowego przeprowadzenia robót. Zakładem, który słynie z rzetelności w tej kwestii, jest oknans.pl, czyli Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy ul. Dojazdowa 11/16, 33-300 Nowy Sącz - jego usługi od lat cieszą się uznaniem mieszkańców Sądecczyzny. Warto przy tym pamiętać, że przeprowadzone niezgodnie z zasadami prace instalacyjne mogą spowodować liczne problemy - np. przecieki wody podczas ulewnego deszczu lub trudności w otwieraniu skrzydeł okien.

Jak kształtują się w Nowym Sączu ceny okien z różnych materiałów?

Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na cenę okna, jest materiał, z którego zostało ono wyprodukowane. Według strony https://www.oknans.pl/oferta/ do najczęściej spotykanych modeli należą:

 • okna drewniane,
 • okna aluminiowe,
 • okna PCV.

Obecnie standardem na nowosądeckim rynku są dwa pierwsze rodzaje stolarki. Okna drewniane są rzadziej spotykane. Powodem jest ich cena - zazwyczaj są one o 10-15% droższe od modeli PCV i aluminiowych.

Jak wielkość okna wpływa na jego cenę?

Na cenę okna wpływa również jego wielkość. Najmniej mieszkańcy Nowego Sącza zapłacą za modele o standardowych wymiarach 1460 mm x 1130 mm - zwykle będzie to ok. 700-1000 złotych. Stolarka większa jest zwykle droższa, jednak nie jest to regułą - nawet niewielkie okienko może być bardzo kosztowne, jeżeli zażyczymy sobie, by miało ono nietypowy kształt lub kolor.

Ceny okien

Ile kosztuje w Nowym Sączu montaż okna?

Okno można zamontować samodzielnie, jednak większość mieszkających w Nowym Sączu osób decyduje się na skorzystanie z pomocy fachowców. Cena ich usług uzależniona jest od wielu czynników (np. doświadczenia członków ekipy czy stosowanych materiałów), jednak najczęściej wynosi:

 • od 70 zł do 130 zł za metr bieżący w przypadku okien PCV;
 • ok. 80 zł  za metr bieżący w przypadku okien aluminiowych.

Nieco droższy jest montaż okien drewnianych - ceny mogą dochodzić do 130 zł/mb.

Ile kosztuje w Nowym Sączu montaż okien o nietypowym przeznaczeniu?

Fachowcy zazwyczaj życzą sobie nieco wyższej ceny za montaż okien w nietypowych miejscach. W Nowym Sączu zapłacimy więc przykładowo:

 • od 200 do 600 złotych za metr bieżący w przypadku montażu okna dachowego;
 • około 400 złotych za montaż okienka w piwnicy;
 • od 90 do 100 złotych za metr bieżący przy montażu okna tarasowego.

Oczywiście wiele zależy przy tym od warunków, w jakich prowadzone będą prace instalacyjne.

Ile kosztuje w Nowym Sączu ciepły montaż okien?

Pojęcie "ciepły montaż" oznacza wykonanie prac instalacyjnych przy zastosowaniu potrójnej warstwy materiałów o określonych właściwościach. Pozwala to wyeliminować mostki termiczne oraz ograniczyć przenikanie ciepła przez stolarkę, a przy okazji - wytłumić napływający spoza budynku hałas. Ciepły montaż jest zazwyczaj droższy od klasycznego - mieszkańcy Nowego Sącza, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, muszą do podanych wyżej cen doliczyć m.in. koszt folii paroszczelnej (ok. 30 złotych za metr obwodu okna) i innych, niezbędnych instalatorom materiałów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Karol · 4 miesięcy temu
  Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą okien w Nowym Sączu, ponieważ moje są mega nieszczelne! Dzięki za ten ciekawy wpis przynajmniej wiem, jak się do tego zabrać! 
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Hubert · 3 miesięcy temu
  Właśnie jestem w trakcie remontu w domu i zastanawiam się, jakie okna wybrać. Ten artykuł jest idealny dla mnie 😀 Chyba zdecyduję się na ciepły montaż, zdecydowanie mnie to przekonuje.