Dodaj komentarz

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego sposobu ogrzewania pomieszczeń, musimy szczegółowo zapoznać się z technicznymi możliwościami wyposażenia naszego domu w instalacje c.o. Są bowiem tereny, gdzie do działki nie będziemy mogli wykonać przyłącza gazowego, tym samym w budynku nie zamontujemy kotła na to paliwo. Są również gminy, szczególnie na południu kraju, borykające się z problemem dużego zanieczyszczenia powietrza. Na takim terenie, często obowiązuje zakaz instalowania w domu pieców na paliwa stałe typu węgiel czy miał.

kominek zbudowany przez firmę Kominki - Janik

Kominki z płaszczem wodnym

Jeśli już zapoznamy się z przepisami prawa miejscowego i ograniczeniami które wprowadza, możemy zdecydować się na najwłaściwszy sposób ogrzewania naszego domu czy mieszkania. W ostatnim czasie, wielu deweloperów, czy też osoby prywatne decydują się na montaż kotłów gazowych. Piece te są łatwe w obsłudze, zajmują niewiele miejsca. Zaletą ich jest również, możliwość umiejscowienia w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym czy np. w łazience. Jeśli mamy wątpliwości co do wydajności takiego sposobu ogrzewania, idealnym rozwiązaniem będzie dla nas realizacja w domu lub mieszkaniu dodatkowego źródła ciepła. W tym przypadku, świetnie sprawdzą się kominki z płaszczem wodnym, lokalizowane najczęściej w centralnej części mieszkania. Stanowią idealne dopełnienie głównej instalacji centralnego ogrzewania. Pozwolą nam zmniejszyć ilość zużytego paliwa stałego, lub też obniżą rachunki za gaz. Kominek z płaszczem wodnym sprawdzi się również, jako główne źródło ogrzewania naszego domu. Odpowiednio dobrana instalacja będzie służyć przez wiele lat, a w domu utrzyma właściwą i komfortową dla nas temperaturę pomieszczeń. Przed zainstalowaniem takiego systemu ogrzewania, warto zapoznać się z ofertą lokalnych tartaków i sklepów budowlanych, gdzie będziemy mogli nabyć dobrej jakości drewno do palenia.

Kominek z płaszczem wodnym - Kominki Janik

Bogaty wybór wkładów kominkowych

Po podjęciu decyzji o realizacji kominka w mieszkaniu, kolejnym krokiem będzie wybór kształtu i wielkości wkładu, a także zaprojektowanie obudowy kominka w taki sposób, aby pasowała do charakteru wnętrz. Bogata oferta dostępna na polskim rynku sprawi, iż możemy wybrać wkłady kominkowe dostosowane zarówno do naszego gustu, jak również zasobności portfela. Nowoczesne rozwiązania zastosowane przy projektowaniu wkładów kominkowych, optycznie powiększają szybę, a tym samym uzyskujemy lepszą widoczność spalanego drewna. W przestronnych salonach i jadalniach możemy pokusić się o wybór wkładów z narożnymi, bocznymi szybami. Przykłady tego typu kominków możemy znaleźć na stronie http://www.kominki-janik.pl, gdzie znajdziemy wiele realizacji w nowoczesnym stylu. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań, uzyskamy w pomieszczeniu przyjemną, domową atmosferę. Dlatego też, wykonując ogrzewanie mieszkania czy domu, warto dodatkowo uzupełnić je o kominek z płaszczem wodnym. Pomimo poniesionych na samym początku kosztów, niska cena zakupu drewna do palenia sprawi, iż już w niedługim czasie zauważymy duże oszczędności w rachunkach za gaz, lub na zakup paliwa stałego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.