Dodaj komentarz

Wytyczenie granic działki nie jest tak oczywiste, jak na pozór się wydaje. Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego gdy planujemy zakup działki, powinniśmy skonsultować się z geodetą. W wielu sytuacjach pojawia się problem dotyczący granic działki. Bardzo często zdarza się to w przypadkach, gdy ziemia zostaje przekazywana z pokolenia na pokolenie. Większość nowych właścicieli, sprawdzając księgi wieczyste nie zdaje sobie sprawy, że są właścicielami działek, o których nie mieli pojęcia.

biuro geodezyjne Woźniczka

W takich przypadkach zazwyczaj pojawia się większy problem, gdyż ludzie w dawnych czasach wymieniali się działkami, bez udokumentowania tego. Dlatego delikwent, który otrzymuje gospodarstwo bardzo często jest właścicielem działek, których nie zna, natomiast numery, które wydawały się być jego – gdyż przez lata były użytkowane przez jego rodzinę, okazują się należeć do kogoś innego.

Takich sytuacji jest mnóstwo, ludzie dawniej wymieniali się na słowo, dlatego geodezja dzisiaj zajmuje się wieloma bardzo trudnymi przypadkami. Najczęściej te najtrudniejsze sprawy trafiają do sądu, jednak bardzo często właściciele działek dochodzą do porozumienia. Dlatego, gdy biuro geodezyjne potwierdzi nam, że bez problemu możemy wytyczyć granice działek, to powinniśmy się cieszyć. Problem pojawia się wtedy, gdy na przykład mapy są bardzo stare. Wtedy firma geodezyjna musi wszcząć procedurę ustalania granic, gdyż w wielu przypadkach są one zupełnie inne, w rzeczywistości i na mapach.

Ustalenie granic działek wymaga obecności wszystkich sąsiadów.
-biuro geodezyjne Woźniczka

Dlatego biuro geodezyjne - zazwyczaj geodeta prowadzący sprawę, wzywa wszystkich właścicieli sąsiadujących działek na spotkanie, które odbywa się w terenie. Dzieje się tak, ponieważ każdy sąsiad musi mieć wiedzę na temat ustalanych granic działki i obowiązkowo musi wyrazić zgodę, na taką a nie inną granicę. Firma geodezyjna po ustaleniu i dojściu do porozumienia wszystkich stron, sporządza odpowiedni protokół, dzięki czemu nasze granice zostaną zmienione na mapach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.