Korporacje już jakiś czas temu zdominowały rynek pracowniczy. Praca w korporacji owiana jest wieloma mitami, z których jedynie część pokrywa się z rzeczywistością, jednak trzeba przyznać, że jest to temat w dalszym ciągu kontrowersyjny.
Wady pracy w korporacji
Do minusów pracy w korporacji najczęściej zalicza się brak satysfakcji z wykonywanej pracy, poczucie bycia trybikiem w maszynie, brak sprawczości, czy też korporacyjną bezduszność. Jednym tchem można jednak wymienić także plusy: stabilne zatrudnienie, pewne zarobki, przewidywalność, stałe godziny pracy i stosunkowo dużo czasu wolnego po skończonym dniu pracy.
Często jednak dzieje się tak, że praca w korporacji jest jedynie etapem na drodze zawodowej. Na pewno na jej początku pozwala ustatkować się oraz osiągnąć pewną stabilność finansową. Z czasem jednak może okazać się niewystarczająca. Młode pokolenie chce dzisiaj czegoś więcej niż etat, coraz ważniejsza okazuje się satysfakcja z tego, co się robi, samorealizacja i rozwój zawodowy. Idealną sytuacją jest połączenie pracy i pasji, a ciężko o tym mówić w przypadku korporacyjnego etatu.
Odskocznia od wielkiej firmy
Jednym z pomysłów na własny biznes jest, coraz popularniejsza w ostatnich czasach, praca przy renowacji mebli. Wśród ludzi rośnie świadomość ekologiczna, wiele z nich nie chce produkować kolejnych śmieci i coraz częściej zwracają się ku temu, co trwałe i ponadczasowe. Takie na pewno są drewniane meble i szczególnie modny w ostatnich czasach design PRL. Czego by nie powiedzieć o tej epoce, podejście do sztuki użytkowej na pewno wyróżniało się na tle dzisiejszego zalewu chińszczyzny. Zakłady meblarskie produkowały solidne, drewniane meble, według projektów wybitnych polskich projektantów. Odnawianie mebli z tej epoki to prawdziwa przyjemność zarówno dla rzemieślnika, jak i dla osoby, która później będzie te meble użytkować.
Odnawianie mebli
Renowacji mebli można nauczyć się na kursach i warsztatach oraz korzystając ze źródeł internetowych. Materiałów w internecie jest już naprawdę sporo, kluczowe jednak z pewnością będzie tu jednak doświadczenie. Trening czyni mistrza, tak więc materiał, który z początku się marszczy i nie poddaje naszym palcom, z czasem zacznie współpracować, a kolejne patenty na oczyszczanie drewna przyspieszą i ułatwią nam niejedną realizację.
Renowator mebli być może nie zarabia milionów jednak jest to pomysł na dobry interes i może być zajęciem, które przyniesie nam sporo satysfakcji, oraz zadowolonych klientów. Dodatkowo możemy odczuwać zadowolenie z faktu, że przyczyniamy się do zmiany nawyków konsumenckich wśród ludzi i tym samym chronimy środowisko. Dla wielu działających w branży
odnawiania mebli jest to po prostu pasja. Wtedy nasze zajęcie zarobkowe jest dla nas czystą przyjemnością i sprawia, że nigdy nie nie jest się w pracy.