Dodaj komentarz

wykres zakupu nowych inwestycji 2017

Decydując się na zakup mieszkania, musimy przeanalizować wiele kwestii. Często jest to inwestycja w przyszłość dla nas i naszej rodziny. Na co zwrócić szczególną uwagę? Gdzie szukać ogłoszeń? Od kogo kupić mieszkanie? Rynek wtórny czy pierwotny? Te wszystkie pytania zadajemy sobie przed pojęciem kluczowej dla nas decyzji, związanej z zakupem wymarzonego mieszkania.W celu ułatwienia Wam zadania przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych wskazówek, które pozwolą na podjęcie odpowiednich działań.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Ze względu na stały rozwój rynku nieruchomości, naprawdę mamy w czym wybierać. Kupując mieszkanie, które było już użytkowane, narażamy się często na dodatkowe koszty. Zazwyczaj związane są one z dodatkowym remontem. Często mamy nadzieję, że zakupione mieszkanie "po kimś", pozwoli od razu nam się wprowadzić. Tak się zdarza. Jednak pod wpływem użytkowania trafiamy na mankamenty i usterki, które wiążą się z dodatkowymi opłatami związany z naprawą danych problemów.


Musimy pomyśleć też o tym, że być może w przyszłości będziemy chcieli sprzedać to mieszkanie i zamienić je na przykład na dom. W tym celu warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Dużym minusem z pewnością będzie to, że mieszkanie ma już kilka lat. Na rynku jest wiele dostępnych inwestycji, które są nowe i o wiele atrakcyjniejsze cenowo. Przykładem nowoczesnej inwestycji są mieszkania na Zawilcowej Aleji realizowane przez firmę AMARO Deweloper Zielona Góra.


mieszkanie od dewelopera w Zielonej Górze

Żeby nie popełnić błędu, należy zastanowić się nad zakupem czegoś innego. Nowe mieszkania od dewelopera, są często w konkurencyjnych cenach i pozwalają na swobodne urządzenie wnętrza. Dodatkowo zakupujemy nieruchomość, która będzie również atrakcyjna, gdy podejmiemy decyzję o jej sprzedaży. Możemy znaleźć wiele takich ofert w internecie. Nowe mieszkania na sprzedaż są coraz częściej wystawiane na wielu portalach, więc nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby na nie trafić.


Na co zwrócić uwagę, kupując nowe mieszkanie?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup zupełnie nowej inwestycji, warto rozważyć stan, w którym chcemy ją zakupić. Mieszkania w stanie deweloperskim pozwalają tak naprawdę dostosować wnętrze do naszych potrzeb, więc jest to niezwykle komfortowe, jeżeli zależy nam na tym, aby nasza nieruchomość wyróżniała się na tle innych.
Dużym plusem jest też to, że mamy pewne elementy, które zostały już wykończone, jak na przykład: okna PCV, drzwi i tynki. Często oferta może się nieznacznie różnić, ponieważ wiele zależy od dewelopera.

Jakiego dewelopera wybrać?

To również ważne pytania. Najlepiej kierować się doświadczeniem oraz referencjami innych klientów. Dużym plusem będą też zdjęcia ze wcześniejszych realizacji. Często kurczowo trzymamy się jak najniższej ceny, jednak nie zawsze idzie ona w parze z jakością. Zwróć uwagę na inne aspekty, takie jak szkoła, sklepy, czy komunikacja miejska. Jeżeli zależy Ci na mieszkaniu w centrum danego miasta, wówczas wiadomo, że cena będzie wyższa.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.