Dodaj komentarz

Obecnie, na co dwunastym dachu pracuje elektrownia fotowoltaiczna. Statystyki te nieustannie idą w górę, a firmy instalujące moduły fotowoltaiczne prowadzą nieustanną walkę o uwagę klienta. 

Najlepsze firmy fotowoltaiczne

Dlaczego tak istotny jest wybór właściwego wykonawcy?

Instalację należy przeprowadzić w sposób właściwy, ewentualne uchybienia spowodują, że utracimy gwarancję. W przypadku wadliwego montażu mechanizm nie zadziała. Błędy wykonawców mogą doprowadzić do pożaru, będą niebezpieczne dla użytkowników. W razie problemów z instalacją bądź przy zaistnieniu potrzeby jej serwisowania, możemy nie uzyskać wystarczającej pomocy. Widzimy teraz, jak istotne jest, żeby zatrudnić profesjonalistów.

Na co zwracać uwagę, przy wyborze firmy fotowoltaicznej? 

Instalacja powinna być bezpieczna i opłacalna. Przy wyborze firmy niewłaściwy jest pośpiech, nie podpisujmy umowy od razu, przejrzyjmy oferty, przeanalizujmy je, wybierzmy tę właściwą, dla nas optymalną. Uruchommy pocztę pantoflową, zapytajmy naszych przyjaciół, które firmy proponują, zapewne korzystali z jednej z nich. Przejrzyjmy warunki gwarancyjne, które oferują poszczególne przedsiębiorstwa. Zweryfikujmy proponowane nam moce instalacji. Zapytajmy o referencje, o kadrę, która będzie montować nam moduł oraz prześledźmy, czy firmy mają autoryzację. Ważne jest, żeby firma, która będzie przeprowadzała montaż miała ekipę montażową i serwis. Poświęćmy czas i prześledźmy zapisy gwarancyjne. Sprawdźmy źródło pochodzenia sprzętu, musimy mieć pewność, że będzie przystosowany do warunków na rynku polskim. Jeśli nie chcesz tracić czasu na weryfikację każdej firmy z osobna warto zdecydować się na skorzystanie z zestawienia top 10 firm fotowoltaicznych, gdzie znajdują się najlepsze firmy fotowoltaiczne, skrupulatnie sprawdzone pod kątem wielu czynników. Dzięki takiemu wykazowi możemy w prosty sposób wybierać między najbardziej docenianymi przez klientów markami specjalizującymi się w fotowoltaice. 

Jakich gwarancji udziela instalator? 

Panele słoneczne i falowniki są standardowo objęte gwarancją fabryczną. Panele fotowoltaiczne objęte są zwykle gwarancją od 10 do 25 lat, w przypadku falowników otrzymamy zwykle gwarancje pomiędzy 5 a 10 lat. Część firm daje dodatkowo gwarancje na materiały. Falowniki są mniej żywotne od paneli, dlatego też gwarancja jest krótsza. Zgodnie z dyrektywą europejską 1994/44 / WE, każdy materiał ma gwarancję na co najmniej dwa lata. Powinniśmy zapoznać się z gwarancją na wykonane prace, które przekazał sam instalator. Czytajmy uważnie umowę, zwracajmy uwagę na wszystkie zapisy, które zapisane są tzw. 'drobnym druczkiem'. Jeśli nie zgadzamy się z warunkami umowy, negocjujmy je z instalatorem.  

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, zrób ranking firm, z którymi chcesz podjąć współpracę lub skorzystaj z gotowego zestawienia firm. Ostatnim etapem przed wyborem instalatora jest prośba o wycenę, profesjonalista będzie potrzebował czasu, żeby wsłuchać się w nasze wymagania, a następnie by stworzyć indywidualną wycenę. Właściwa oferta jest szczegółowa i klarowna, pokazuje całkowitą cenę obejmującą wszystkie prace i materiały. Poświęćmy trochę czasu na wybór właściwego instalatora, gdyż jest to inwestycja na lata.  

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.