1 komentarz

Na rynku w branży narzędziowej mamy wiele marek o uznanej renomie. Do tego grona z pewnością można zaliczyć również dwóch producentów, jakimi są Makita i Milwaukee. Zwłaszcza ten drugi w czasie ostatnich 10 lat znacznie zwiększył sprzedaż, co pozwoliło mu znaleźć się w czołówce.  Obecnie obaj posiadają swoje zakłady produkcyjne na całym świecie. Czy jednak urządzenia obu tych marek są na tym samym poziomie? Żeby to sprawdzić, porównane zostaną akumulatorowe zestawy combo wyprodukowane przez jedną i drugą firmę. 

Elektronarzędzia Milwaukee i Makita

Które narzędzia są lepsze?

Obiektywnie rzecz biorąc narzędzia wyprodukowane przez firmę Milwaukee, są lepsze od tych z Makity. W przypadku tej pierwszej marki urządzenia charakteryzują się bowiem wyższą jakością wykonania. W ofercie firmy AKU Tools znajdziesz eletronarzędzia Millwaukee w konkurencyjnych cenach. Zestawy te są lekkie, wytrzymałe oraz idealnie leżą w dłoni. Z tą różnicą w standardzie produkcji niestety idzie w parze również znacznie wyższa cena, jaką musimy zapłacić. Produkty Milwaukee kosztują około 6 tysięcy złotych, co w porównaniu do ceny analogicznego zestawu Makita wynoszącej około 3 tysiące, daje nam wartość ponad 70% wyższą.

Co mówią testy?

Na podstawie wykonanych testów, które obejmowały takie prace wiertarką jak: wiercenie w cegle, wiercenie w kątownikach oraz mieszanie betonu, sprawdzono wydajność urządzeń każdej z tych marek. Oba zestawy poradziły sobie bez problemu z zadaniem, jednak lepiej wypadł sprzęt wyprodukowany przez Milwaukee. Wykazywał się on bowiem znacznie większą wydajnością pracy, charakteryzującą się krótszym czasem potrzebnym na jej wykonanie oraz większą ekonomią zużywania energii. Dodatkowo czas ładowania baterii urządzenia tego producenta to około 1 godzina, natomiast zasilanie wystarcza na cały dzień działania pod normalnym obciążeniem. 

Elektronarzędzia dostępne w sklepie AKU Tools

Czy warto płacić więcej?

Jakość wykonania to jedno, ale istotnym aspektem jest to, czy faktycznie warto płacić znacznie wyższą cenę za urządzenia marki Milwaukee? Tutaj wszystko zależy od tego, w jakim celu kupujesz narzędzia. W przypadku, kiedy jesteś zwykłym, okazjonalnym majsterkowiczem, zakup ten jest niepotrzebną stratą pieniędzy. Urządzenia marki Makita mają wystarczające możliwości, aby poradzić sobie z różnymi pracami w domu. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy jesteś pracownikiem budowlanym i potrzebujesz niezawodnego, wydajnego sprzętu, który pomoże Ci zrealizować skomplikowane projekty budowlane. Wówczas kupienie zestawu proponowanego przez firmę Milwaukee jest bardzo dobrą inwestycją. Narzędzia te będą w stanie sprostać nawet najtrudniejszym pracom remontowym, budowlanym czy przemysłowym.       

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 10 miesięcy temu
    Ja zainwestowałem w narzędzia Milwaukee i jestem zadowolony. Uważam, że to trafny wybór i dobrze wydane pieniądze. Kiedyś już pokusiłem się na inne narzędzia ze względu na niższą cenę i była to głupota! Nie patrzy się na cenę, gdy liczy się jakość!