Dodaj komentarz

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego rodzaju szkła do swojej kabiny prysznicowej, mogą obecnie korzystać z szerokiego wachlarza rozwiązań. Na rynku dostępne są bowiem produkty o zróżnicowanej kolorystyce i stylistyce, pozwalające na dopasowanie tego elementu do każdej istniejącej lub planowanej aranżacji łazienki. 

szkło lacobel

Dobór szkła do kabiny prysznicowej - czym się kierować?

Wybór w tym zakresie można oprzeć zarówno na cechach samych wyrobów z tej grupy asortymentowej, jak i na własnym guście. Poszczególne rozwiązania różnią się bowiem zarówno stylistyką, jak i walorami użytkowymi. Wśród popularnych obecnie produktów znajdziemy przykładowo szkło:

  • przejrzyste,
  • satynowe,
  • barwione,
  • ornamentowe,
  • piaskowane lub grawerowane.

Decydujące znaczenie mają zwykle właściwości wizualne konkretnego wyrobu oraz jego cechy użytkowe, decydujące o wygodzie osoby, korzystającej z prysznica. W poszukiwaniu inspiracji odwiedź stronę www.szklanainspiracja.pl, gdzie znajdziesz zdjęcia oryginalnych wnętrz, w których zastosowano szklane elementy. 

Właściwości wizualne szkła

Na właściwości wizualne danego rodzaju szkła wpływa wiele elementów, które rzutują nie tylko na samą jego estetykę, lecz również na wygodę użytkownika. Do czynników tego typu można na przykład zaliczyć stopień widoczności osadów wapiennych przy różnym stopniu zabrudzenia szkła. Istotnym elementem może być również w wielu wypadkach tak zwany efekt odcięcia przestrzeni, czyli to, w jakim stopniu zastosowanie konkretnego rozwiązania wpłynie na wizualne zmniejszenie powierzchni łazienki. Warto również zwrócić uwagę na ekspozycję wewnętrzną, determinującą to, w jaki sposób i w jakim stopniu będą widoczne przedmioty znajdujące się we wnętrzu kabiny. 

Właściwości użytkowe szkła

Wśród czynników, wpływających na użyteczność konkretnego rozwiązania w danej przestrzeni wpływa przede wszystkim stopień intymności - to, w jaki sposób szkło zapewnia prywatność podczas kąpieli. Jest to szczególnie istotne wówczas, gdy z łazienki ma korzystać kilku użytkowników. Warto zwrócić również uwagę na łatwość w utrzymaniu czystości. Dla wielu osób liczyć się będzie zarówno częstotliwość wymaganych prac porządkowych, jak i łatwość usuwania zanieczyszczeń. 

Jak dobrać odpowiednie rozwiązanie do konkretnej kabiny prysznicowej?

Znajomość właściwości szkła konkretnego rodzaju powinna znacząco pomóc w wyborze rozwiązania, które optymalnie sprawdzi się w przypadku naszej łazienki. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie istnieje produkt, który będzie idealny dla każdej aranżacji. Warto więc kierować się kilkoma zasadami.

Osoby, które stawiają przede wszystkim na elegancję lub chcą uzyskać efekt optycznego powiększenia pomieszczenia, powinny zdecydować się na szkło przejrzyste. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się również wówczas, gdy użytkownikowi zależy na dobrej ekspozycji wnętrza prysznica.

Wysoki stopień intymności podczas kąpieli zapewni natomiast szkło piaskowane, grawerowane, satynowe lub ornamentowe. Dwa ostatnie rodzaje świetnie maskują również powstające osady wapienne. Do wygody użytkowania prysznica przyczyni się natomiast szkło z dodatkową powłoką ochronną - jego czyszczenie jest bowiem niezwykle proste.

Wreszcie użytkownicy, którym zależy na rozwiązaniach unikalnych i nietypowych, mogą wybrać jeden z rodzajów szkła piaskowanego lub grawerowanego - możliwa jest personalizacja jego wzoru.

Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, co do wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej do swojej łazienki, skontaktuj się z architektami wnętrz z Krakowa za pośrednictwem strony: https://www.szklanainspiracja.pl/kontakt, którzy z chęcią doradzą Ci, jaki rodzaj szkła wybrać. 

Jak rodzaj szkła wpływa na łatwość utrzymania czystości?

Warto zauważyć, że od strony wnętrza kabiny prysznicowej szkło, niezależnie od rodzaju, posiada gładką powierzchnię. Dzięki temu łatwość utrzymania kabiny w czystości jest w każdym wypadku identyczna. Widoczność zabrudzeń jest więc zależna przed wszystkim od zewnętrznej struktury szkła. Osady wapienne mogą być na przykład praktycznie niewidoczne na szkle satynowym, nie oznacza to jednak, że ich nie ma. Łatwość utrzymania czystości jest więc determinowana przede wszystkim przez dodatkową powłokę ochronną, która eliminuje mikronierówności na powierzchni szkła i faktycznie ułatwia jego czyszczenie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.