Dodaj komentarz

Grzejniki są elementami, dzięki którym możliwe jest ogrzewanie wnętrza. Często stanowią one integralną część całego wystroju wnętrza, dlatego muszą one być estetyczne, by nie odstraszać nikogo. Stare grzejniki najczęściej są już zniszczone wieloletnim użytkowaniem, jednak nie zawsze warto je wymieniać na nowe. Stare grzejniki charakteryzują się niepowtarzalnym designem, dlatego warto się zastanowić nad ich renowacją. Nie jest to coś skomplikowanego, a osiągane efekty zazwyczaj są bardzo satysfakcjonujące. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak odnowić stary grzejnik. 

grzejniki

Grzejnik niezbędnym elementem każdego wnętrza

Grzejniki towarzyszą nam niemal w każdym pomieszczeniu naszego domu. Z tego wzlędu tak ważny jest ich estetyczny wygląd, który będzie wpisywał się w charakter wnętrza. Niestety, grzejniki często niszczeją ze względu na niesystematyczne ich sprzątanie oraz konserwację między sezonami grzewczymi. Informacje na temat grzejników i ich renowacji znaleźć można na stronie: grzejniki-info.pl, gdzie publikowane są artykuły autorstwa ekspertów z zakresu technik grzewczych. 

Przygotowanie grzejnika do renowacji

Każdy grzejnik musi zostać odpowiednio przygotowany do renowacji. Szczegółowy opis przygotowań przeczytasz w artykule na stronie: https://www.grzejniki-info.pl/blog/48-grzejnik-zeliwny-przygotowanie-do-renowcji, gdzie omówiono w jaki sposób przygotować i wymalować grzejnik żeliwny. Zaczynamy oczywiście od zdjęcia grzejnika ze ściany, po wcześniejszym spuszczeniu wody z niego. Teraz należy przygotować powierzchnię grzejnika. Jeżeli grzejnik jest mocno podniszczony i skorodowany, to zaczynamy od oczyszczenia go przy pomocy odpowiedniej końcówki na do szlifierki kątowej. Za jej pomocą oczyszczamy grzejnik ze starej farby i rdzy. Następne, całość przecieramy papierem ściernym i odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną. 

Farby do grzejników 

Farba do pomalowania grzejnika musi być odporna oczywiście na działanie temperatury. W przypadku farb akrylowych lub ftalowych dobrze by cechowały się one wytrzymałością na temperatury 30-40 stopni C. Bardzo dobrze do renowacji grzejników nadają się farby wodorozcieńczalne lub lakiery akrylowe szybkoschnące. 

Malowanie

Przed rozpoczęciem malowania, dobrze jest zabezpieczyć wszystko wokół. Do nanoszenia farby najlepiej nadadzą się pędzie stworzone z myślą o tym zadaniu. Charakteryzują się one pędzlem, który umieszczony jest na długim i zakrzywionym trzonku. Można również skorzystać z pistoletów natryskowych. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, jak nakładać daną farbę, by nie narobić sobie problemów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.