1 komentarz

Każdy z nas chce mieszkać w ładnych i jednocześnie funkcjonalnych wnętrzach i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dom jest naszym azylem, strefą komfortu, więc tym samym chcemy, by było nam w naszych czterech ścianach dobrze. A jak wyczarować ładne wnętrza? O, nie ma z tym kłopotu, bo możliwości jest wiele.

Jak modnie urządzić wnętrze kuchni?

Urządzanie kuchni - samemu, czy przez fachowców?

Można poprosić o pomoc w tej materii profesjonalistów, których nie brakuje na polskim rynku. Między innymi należą do nich Housekrup, grafika na szkle w Krakowie - firma, która oferuje profesjonalną pomoc w zakresie wyrobów szklanych.

Można też samemu zmierzyć się z tym zadaniem. Wybór należy już do nas samych. Tematyczna prasa, sklepowe ekspozycje czy fora internetowe pozostają do naszej dyspozycji, więc rzeczywiście można się zainspirować i stworzyć naprawdę nową jakość. W końcu to sami dla siebie urządzamy nasze domy i mieszkania i to nam się mają podobać. Nie zawsze przecież to, co modne, jest w naszym guście.

Jakie są trendy w aranżacji kuchni?

Moda modą, ale kto by nadążył za zmieniającymi się trendami. W jednym sezonie modne są małe płytki, a w kolejnym koniecznie trzeba kłaść duże. No cóż, tak to już jest i nie ma co za bardzo się tym przejmować. Pieniądze na kolejny ewentualny remont lepiej przeznaczyć na podróże, bo tego, co zobaczymy, nikt nam przecież nie zabierze, a płytki w kuchni czy w łazience i tak za jakiś czas będą passe.

A skoro już został wywołany temat aranżacji wnętrz, zatrzymajmy się na chwilę przy tej kwestii i wskażmy na jeden bardzo dobry element wykończeniowy, a mianowicie, na szkło. Obecnie na rynku są dostępne bardzo różne rodzaje szklanych wykończeń, które można poznać dokładnie na stronie https://www.housekrup.pl/blog/szklo-z-grafika-szklo-lacobel-czy-szklo-lakierowane-charakterystyka-ktora-ulatwi-panstwu-wybor. Jednym z modnych rozwiązań jest szkło lacobel z grafiką. Przekonało się już o tym wiele osób.

Walory szkła lacobel

A dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Wskażmy może na kilka cech tegoż szkła, które powodują, że ten element dekoracyjny kuchni jest tak ciekawy. Przede wszystkim dobrze wygląda. Lacobel z grafiką to nader nowoczesny akcent w kuchni. Klient może sobie sam nawet zaprojektować obrazek i w ten sposób kuchnia zyskuje niepowtarzalny wygląd.

Po drugie, lacobel łatwo utrzymać w czystości. Gładką powierzchnię wystarczy przetrzeć tylko wilgotną ściereczką z jakimś detergentem i posprzątane. A nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że w kuchni zawsze coś nam się ubrudzi. Coś się wyleje, coś wysypie, ściana zostanie zapryskana olejem. Ale jeśli mamy przy kuchence czy przy blatach zabezpieczenie w postaci lacobel, jesteśmy uratowani. Nie dość, że po zabrudzeniach nie pozostaną żadne ślady, to jeszcze nader szybko je usuniemy.

Czy warto zastosować szklane elementy w aranżacji kuchni?

Proste rozwiązanie dla Twojej wygody

W takim razie gdzie można zamówić szkło lacobel? Najprościej w Internecie. Nawiasem mówiąc, już chyba nie bylibyśmy w stanie na co dzień funkcjonować bez stałego dostępu do sieci. W wirtualnym świecie pracujemy, robimy zakupy, uczymy się, płacimy rachunki czy komunikujemy się z innymi. To ewidentnie jeden ze znaków czasów, w jakich przyszło nam żyć.

Zatem w sieci wyszukujemy fachowców, którzy zajmują się zakładaniem lacobel i w zasadzie problem mamy z głowy. Wystarczy tylko wybrać odpowiadający nam wzór oraz podać wymiary płyt, a fachowcy szybko i sprawnie zamontują je w naszej kuchni.

Jakie nowości w aranżowaniu kuchni królują w 2024 roku?

W tym roku nowoczesne kuchnie nie tylko zaskakują kreatywnością w doborze kolorów czy materiałów wykończeniowych, ale również angażują najnowsze osiągnięcia technologiczne. W 2024 roku możemy zauważyć rosnące zainteresowanie inteligentnymi rozwiązaniami, takimi jak sprzęty AGD podłączone do Internetu lub systemy sterowania głosem. Nie tylko ułatwiają one codzienne czynności kuchenne, ale także sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej nowatorskie.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia zrównoważonego projektowania. We współczesnych kuchniach coraz częściej wykorzystuje się ekologiczne materiały i rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Trendy w aranżacjach kuchni skupiają się więc nie tylko na walorach estetycznych, ale także na aspektach zrównoważonego rozwoju i ekologii.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Maria R. · 2 miesięcy temu
    Podpatrzyłam u przyjaciółki szkło lacobel w kuchni! Cudo... My zdecydowaliśmy się na kolor żółty, który bardzo ożywia wnętrze. Bardzo elegancki element. Polecam!