Dodaj komentarz

Montaż klimatyzacji lub pompy ciepła to coraz częstsza decyzja Polaków, którzy pragną poprawić komfort swojego domu lub mieszkania. Zanim jednak podejmiesz decyzję o instalacji, warto zrozumieć, jakie korzyści daje posiadanie takiego urządzenia oraz jakie dofinansowania możesz otrzymać.

Klimatyzacja

Klimatyzacja to urządzenie, które służy do chłodzenia pomieszczeń w gorące dni. Składa się z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej. Część wewnętrzna montowana jest w pomieszczeniu, które chcemy schłodzić, natomiast część zewnętrzna umieszczana jest na zewnątrz budynku. Klimatyzacja działa na zasadzie pobierania ciepłego powietrza z pomieszczenia i przesyłania go do części zewnętrznej, gdzie zostaje schłodzone i odprowadzone na zewnątrz. Dzięki temu wewnątrz powstaje chłodne powietrze.

Ta instalacja chłodząca ma wiele zalet, przede wszystkim pozwala na utrzymanie przyjemnej temperatury w pomieszczeniu nawet podczas największych upałów. Wiele modeli klimatyzacji posiada także funkcję ogrzewania, dzięki czemu można z niej korzystać również w okresie zimowym. Istotne jest, aby po montażu klimatyzacji regularnie korzystać z usług dodatkowych firm z klimatyzacją. Istotny jest serwis klimatyzacji, jej czyszczenie, a także natychmiastowe naprawianie usterek, aby uniknąć nieodwracalnych uszkodzeń. 

Pompa ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które służy do ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym oraz do chłodzenia w okresie letnim. W skład pompy ciepła wchodzą dwa elementy: zewnętrzna jednostka chłodząca oraz wewnętrzna jednostka grzewcza. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego lub ziemi i przekazuje je do pomieszczeń. Dzięki temu można oszczędzać na kosztach ogrzewania w okresie zimowym, a w okresie letnim korzystać z funkcji chłodzenia. Firmą, która oferuje usługi z zakresu montażu i serwisu pomp ciepła jest firma Sevro, której wizytówka: https://www.starterfirm.pl/katalog/31-dom-i-ogrod/4182-serwis-i-montaz-pomp-ciepla-miechow-sevro, przedstawia działalność fachowców i dokładne usługi, które świadczą oni zainteresowanym klientom. 

Montaż klimatyzacji lub pompy ciepła

Montaż klimatyzacji lub pompy ciepła powinien być przeprowadzony przez specjalistów z branży HVAC. Montaż wymaga określenia mocy urządzenia oraz odpowiedniego umiejscowienia części wewnętrznej i zewnętrznej. Specjaliści zajmą się także poprawnym podłączeniem urządzenia do instalacji elektrycznej oraz wykonaniem odpowiednich otworów w ścianie lub dachu budynku.

Dofinansowania

Dofinansowania na zakup i montaż klimatyzacji lub pompy ciepła można uzyskać w ramach programów rządowych oraz programów oferowanych przez lokalne samorządy. Wiele programów ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Dofinansowania te mogą dotyczyć zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

Jednym z takich programów jest "Czyste Powietrze", którego szczegółowy opis znajduję się na stronie: https://sevro.pl/program-czyste-powietrze-3-0-co-musisz-wiedziec-zanim-zlozysz-wniosek/, a ma on na celu poprawę jakości powietrza poprzez modernizację źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca, kotła lub instalacji ogrzewania, w tym także na instalację pomp ciepła. Dofinansowanie wynosi nawet do 90% kosztów inwestycji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.