1 komentarz

W upalne lato, jakie nasz klimat potrafi dostarczyć przez co najmniej kilkanaście dni w roku, przyjemny chłód, choćby najdelikatniejszego podmuchu wiatru, zdaje się być dla nas wybawieniem. Sytuacja jest o tyle krępująca, jeśli ten wiaterek owiewa nas, kiedy nie jesteśmy na otwartej przestrzeni, a siedzimy w wygodnym fotelu. Niestety stare okna mają to do siebie, że tracą swoją szczelność. Ich izolacja termiczna także słabnie wraz z czasem ich eksploatacji. W starych domach możemy ratować sytuację gumowymi, samoprzylepnymi uszczelkami, ale jest to rozwiązanie najszybsze i... Najczęściej krótkotrwałe. Bowiem nie w pełni zapobiega przeciwko nieszczelnościom. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, najrozsądniejszym krokiem jest wymiana okien na nowe.

Czy inwestycja w nowe okna jest opłacalna?

Czy warto inwestować w okna?

Co możemy zyskać wymieniając stare okna na nowe? Wygłuszenie. Gwar ulicy, przejeżdżających samochodów, jest bardzo doskwierający. Ileż to razy nie usłyszałeś istotnej informacji w radio, bądź telewizji z powodu hałasu za oknem. Nowoczesne okna PCV składają się z dwóch lub trzech szyb. Ich ramy to kilka komór. Szczelnie przylegają do futryny dzięki doskonale dopasowanym uszczelkom. Wszystko to składa się na doskonałą izolację akustyczną. Dzięki nowym oknom PCV uzyskasz w mieszkaniu ciszę, o jakiej mogłeś tylko pomarzyć.

Firmy takie jak Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy posiadają w swoim asortymencie wyposażenie, którym możesz kompleksowo wyremontować swój dom za jednym razem. Salon firmy znajduje się w Bochni przy ulicy Brzeskiej 47A, a kontakt znajdziesz pod numerem +48 723 600 100.

Szczelne okna

Innym argumentem przemawiającym za inwestycją w nowe okna jest ich izolacja termiczna. W mroźne zimowe dni często możesz odnieść wrażenie, że mimo termostatu przy kaloryferze ustawionego w pozycji maksymalnej, w domu ciągle jest zimno. Na dodatek twoje opłaty za ogrzewanie wzrastają. Nowe okna z ich nowoczesną termoizolacją nie pozwolą ci już dłużej siedzieć w zimnym, wychłodzonym mieszkaniu.

Dodatkowo rezultaty inwestycji w nowe okna szybko zauważysz w zdecydowanie niższych rachunkach za ogrzewanie domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, tutaj znajdziesz adres i lokalizację salonu OP Invest w Bochni, gdzie uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania.

Jakie są rodzaje okien PCV?

Okna PCV występują w standardowych wymiarach, ale są także dobierane do indywidualnych potrzeb, wynikających z wcześniej wykonanych pomiarów. Występują w przeróżnych kolorach, o zróżnicowanej fakturze. Ramy Okien PCV mogą także swą barwą i usłojeniem imitować drewno.

Z większej odległości oko laika nie będzie w stanie odróżnić takiego okna od okna drewnianego. Ale jeśli pomimo nienagannego odwzorowania ramy drewnianej w oknach PCV, zależy nam na klasyku stolarki okiennej, możemy skierować naszą uwagę na okna drewniane. Tu piękny i indywidualny charakter każdego kawałka drewna sprawia, że nasze okno będzie się charakteryzowało niepowtarzalnym wyglądem. Szczególnie okna drewniane mogą przypaść do gustu posiadaczom domów z elewacją z desek. Zdecydowanie warto inwestować w okna, bo to inwestycja z ciepłą i cichą stopą zwrotu.

Jakie okna PCV najlepiej wybrać w 2024 roku?

Przyszłość okien PCV w 2024 roku

Współczesne innowacje nie tylko umożliwiają poprawę izolacji termicznej i akustycznej w naszych domach, ale także przyczyniają się do zwiększenia komfortu i efektywności energetycznej. Nowoczesne okna posiadają funkcję łączenia się z urządzeniami smart home. Dzięki temu można zdalnie kontrolować otwieranie i zamykanie okien. Jednak to nie jedyne opcje. Można kontrolować również przepuszczalność dla powietrza okien, co gwarantuje zdrowy i świeży mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

Coraz więcej producentów okien oferuje opcję personalizacji, takie jak różnorodne kolory i faktury. Umożliwia to dostosowanie wyglądu okien do indywidualnych preferencji ich posiadaczy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tomasz Florek · 2 miesięcy temu
    Uważam, że okna to jedna z ważniejszych inwestycji. Nie ma co oszczędzać na takim wydatku, gdyż tańsze okna mogą okazać się mniej wytrzymałe, co będzie równało się z kosztami naprawy, bądź kolejnej wymiany. Raz popełniłem ten błąd i kosztowało mnie to dużo więcej, niż mogło, gdybym od razu podjął właściwą decyzję! Grunt to skorzystać w pomocy specjalistów, zwłaszcza gdy nie mamy pojęcia w danym temacie.👍